Kwasy w kosmetyce stosowane są od wielu lat. Dla wielu osób stanowią one jednak zagadkę. Zastanawiacie się jak działają kwasy na twarz? Jak to się dzieje, że skóra robi się po nich zdrowsza, gładsza, ładniejsza i młodsza? Postaramy się wam to rozjaśnić.
Kwasy na twarz jak działają?
Kwasy to forma peelingu chemicznego, który nie ściera martwego naskórka w sposób mechaniczny tak jak np. mikrodermabrazja czy peeling ziarnisty. Kwasy powodują chemiczne złuszczanie naskórka. Naskórek złuszcza się zwykle kilka dni po zabiegu. Poprzez zastosowanie różnych rodzajów kwasów możemy uzyskać różne efekty.
Kwas salicylowy czy roztwór Jessnera ma działanie regulujące wydzielanie sebum, zmniejszające rogowacenie ujść mieszków włosowych i oczyszczające dlatego jeśli masz skórę tłustą, trądzikową lub zanieczyszczoną z zaskórnikami to idealny zabieg dla ciebie.
Kwas salicylowy na twarz – jak stosować?
Kwas salicylowy w gabinecie kosmetologicznym zwykle zaleca się wykonać w serii kilku zabiegów. W zależności od stanu twojej skóry ilość zabiegów może się różnić.
Jak często kwasy na twarz są wskazane? Zabiegi z kwasem salicylowym powinnaś robić średnio co 2 tygodnie. W zależności od stężenia zastosowanego preparatu oraz wrażliwości twojej skóry, po zabiegu możesz zauważyć złuszczanie się naskórka. Zabiegi z kwasem salicylowym zawsze powinien wykonywać doświadczony specjalista. Musisz również pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej i konieczności zastosowania kremu z filtrem.
Jak stosować kwasy na twarz?
Kwasy należy dobierać indywidualnie do potrzeb twojej skóry. Są to preparaty, które charakteryzują się szerokim spektrum działania dlatego na każdy problem można dopasować inny kwas.
- Jeśli chcesz pozbyć się zaskórników, wybierz kwas salicylowy lub mieszankę Jessnera. Te same kwasy sprawdzą się idealnie jeśli twoja skóra nadmiernie się przetłuszcza i masz trądzik.
- Jeśli chcesz wyrównać koloryt skóry i borykasz się z przebarwieniami, dobrze sprawdzi się kwas kawowy, trójchlorooctowy (TCA), kojowy, fitowy ale również rezorcyna i retinol.
- W przypadku chęci walki z oznakami starzenia skóry najlepiej sprawdzą się peelingi z retinolem, wit. C, kwasem ferulowym oraz TCA.
Od jakiego kwasu najlepiej zacząć?
Jeśli to twój pierwszy raz i nadal nie jesteś pewna, który zabieg będzie dla ciebie dobry, wybierz kwas migdałowy. Nadaje się dla osób w każdym wieku. Jest odpowiedni nawet dla osób ze skórą wrażliwą i naczynkową. Peeling kwasem migdałowym oczyszcza, odświeża i rozświetla skórę, a regularnie stosowany stanowi też świetną profilaktykę anti-aging.
Jak często kwasy na twarz?
Częstotliwość zabiegów z kwasami zależy szczególnie od rodzaju zastosowanego kwasu.
Delikatne kwasy takie jak np. kwas migdałowy, kwas ferulowy czy kwas salicylowy zalecane są co 2 tygodnie. Mocniejsze peelingi, które powodują intensywne złuszczanie naskórka powinnaś powtarzać co 3-4 tygodnie.
Peelingi chemiczne powodują proces złuszczania naskórka, który prowadzi do przebudowy i regeneracji skóry, ponieważ stymuluje on produkcję nowych komórek. Dzięki temu skóra jest gładsza, bardziej sprężysta, ma ładniejszy koloryt i jest młodsza.
Nie obawiaj się kwasów w gabinecie kosmetycznym. Jest to znakomity zabieg, który odpowiednio dobrany do potrzeb twojej skóry i wykonany przez doświadczonego specjalistę, przyniesie wspaniałe rezultaty.