Nieskazitelna cera pełna blasku to marzenie każdej kobiety. Często jednak borykamy się z niedoskonałościami, które rujnują naszą twarz i przyprawiają o kompleksy. Ich powstawanie ma wiele przyczyn, na które mamy większy lub mniejszy wpływ, jednak jednym z popularniejszych powodów jest nieodpowiedni demakijaż i wieczorna rutyna pielęgnacyjna. Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż? Czym jest etapowe oczyszczanie skóry? Sprawdź!
Czym jest etapowe oczyszczanie skóry?
To proces oczyszczania twarzy, w którym kolejne kroki – czyli etapy demakijażu pozwalają nam na dokładne jego usunięcie ze skóry. Pozostały na skórze podkład czy puder często są dla nas niezauważalne. Ile razy każda z nas po ciężkim dniu przejechała po twarzy wacikiem i stwierdziła, że już nic nie zostało? W rzeczywistości sam wacik nasączony płynem micelarnym zbiera jedynie większą część makijażu, a pozostałości rozciera po naszej twarzy. Na taki niedomyty makijaż nakładamy krem – i przepis na wypryski na twarzy gotowy… Co więc zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji?
Etapy demakijażu twarzy
Etap 1 – wstępny demakijaż
Większość makijażu najłatwiej usunąć poprzez przemycie skóry wacikiem. W tym celu możemy sięgnąć po trzy grupy kosmetyków:
- płyny micelarne
- mleczka do demakijażu
- olejki do demakijażu
Krok ten jest bardzo łatwy, wacik nasączamy płynem i delikatnie ścieramy makijaż z naszej twarzy. W przypadku mocnego makijażu Koniecznie zastosuj większą ilość wacików, żeby nie rozprowadzać po twarzy pozostałości np. szminki.
Etap 2 – dokładne oczyszczenie skóry
To krok absolutnie obowiązkowy! Skórę po wstępnym demakijażu należy oczyścić z jego pozostałości. W tym celu sięgnij po:
- żele do mycia twarzy
- pianki do mycia twarzy
Nałóż produkt na zwilżone dłonie, spienić i kolistymi ruchami nałożyć piankę na twarz. Delikatny masaż twarzy pozwoli na usunięcie pozostałości naszego makeupu.
Etap 3 – tonizacja
Kolejny, niezwykle ważny etap w pielęgnacji twarzy (a niestety bardzo często pomijany przez wiele kobiet) to tonizacja. Rezygnując z niej popełniasz bardzo duży błąd w pielęgnacji twarzy. Tonizacja przywraca prawidłowe pH skóry twarzy i przygotowuje ją na kolejny etap, którym jest nawilżanie skóry twarzy. Dodatkowo, tonizowanie skóry pomaga usunąć resztki zanieczyszczeń, jeżeli jeszcze jakieś pozostały, nawilża i odświeża skórę, działa łagodząco na podrażnienia i dostarcza skórze cennych składników odżywczych. W celu przeprowadzenia tego etapu demakijażu sięgnij po:
- toniki
- hydrolaty
Etap 4 – nawilżenie skóry
Ostatnim krokiem w oczyszczaniu skóry, a jednocześnie niezbędnym domknięciem wieczornej rutyny pielęgnacyjnej jest nawilżenie skóry twarzy. To etap, który możesz podzielić na dwa kroki:
- Krok 1 – nałożenie serum
- Krok 2 – nałożenie kremu
Serum do twarzy różni się od kremu do twarzy przede wszystkim konsystencją, działaniem i przeznaczeniem. Serum jest bardziej płynne i lekkie, natomiast krem jest znacznie gęstszy. W jego składzie znajduje się bogactwo składników aktywnych, które odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. Jest ich znacznie więcej niż w kremie do twarzy. Serum nakładamy w małych ilościach jako pierwsze i czekamy z krokiem 2 do całkowitego jego wchłonięcia. Następnie nakładamy krem, który domyka naszą pielęgnację skóry twarzy. Pamiętaj, że nałożenie serum możesz pominąć, ale pielęgnację musisz zamknąć nawilżeniem w postaci kremu!