Zarówno mikrodermabrazja, jak i peeling chemiczny to kosmetyczne zabiegi pielęgnujące naszą skórę poprzez działanie przede wszystkim złuszczające . Jednak pomimo tego samego celu, jaki towarzyszy przedmiotowym zabiegom, mikrodermabrazja i peeling chemiczny zasadniczo różnią się od siebie. Który zabieg będzie zatem dla nas lepszy? I jaka metoda złuszczania naskórka jest naprawdę bezpieczna i skuteczna?
MIKRODERMABRAZJA, CZYLI GŁĘBOKIE ZŁUSZCZANIE MECHANICZNE
Mikrodermabrazja jest jednym z zabiegów zaliczanych do metod mechanicznych w złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. W tym przypadku kosmetyczka bądź kosmetolog posługują się specjalną głowicą ścierającą, za pomocą której usuwana zostaje martwa tkanka.
CZY MIKRODERMABRAZJA BOLI?
Zabieg mikrodermabrazji trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Prawidłowo przeprowadzony nie powinien wywoływać bólu, choć w wielu przypadkach dochodzi do podrażnienia i zaczerwienienia skóry poddanej zabiegowi.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, jednak bardzo silnie oddziałującym na naszą skórę. Podczas mikrodermabrazji dochodzi do starcia jedynie powierzchniowej warstwy naskórka– zabieg nie dociera do zmian umiejscowionych w głębszych warstwach naszej skóry – jednak już takie działanie jest wystarczające, by poprawić wygląd cery i stymulować jej odnowę. Czego możemy spodziewać się po zabiegu mikrodermabrazji?
MIKRODERMABRAZJA POPRAWIA ELASTYCZNOŚĆ I ODMŁADZA SKÓRĘ
Mikrodermabrazja złuszcza martwy naskórek, poprawiając tym samym ukrwienie i wygląd naszej skóry. Zabieg ten wygładza, poprawia elastyczność skóry, a przy regularnym stosowaniu spłyca zmarszczki i wyraźnie odmładza skórę.
PEELING CHEMICZNY, CZYLI JEDEN Z NAJBARDZIEJ SKUTECZNYCH SPOSOBÓW NA REGENERACJĘ SKÓRY
Peeling chemiczny to kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny polegający na złuszczaniu martwego naskórka przy wykorzystaniu specjalnych substancji chemicznych – najczęściej kwasów. Od rodzaju użytej substancji, jej stężenia oraz czasu aplikacji na skórę zależy intensywność zabiegu oraz to, do jakich warstw tkanki dotrze proces złuszczania.
W peelingu chemicznym stosuje się najczęściej kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy, mlekowy, azelainowy, ferulowy, a także retinol czy kwas kawowy i rezorcynę.
JAK DZIAŁAJĄ PEELINGI CHEMICZNE NA NASZĄ SKÓRĘ?
Poza efektem dokładnego i dogłębnego złuszczenia, peelingi chemiczne pozwalają uzyskać szereg cennych dla kondycji i wyglądu naszej skóry rezultatów. Wiele zależy od użytej podczas zabiegu substancji. Właśnie owa możliwość dobierania kwasów do potrzeb naszej cery stanowi ogromna zaletę peelingu chemicznego. I tak na przykład:
- Peeling z zastosowaniem kwasu migdałowego sprawdzi się doskonale w przypadku skóry, która wymaga wygładzenia i regeneracji;
- Peeling wykorzystujący kwas pirogronowy pozwoli dokładnie oczyścić skórę tłustą i wyreguluje pracę gruczołów łojowych;
- Peeling z kwasem kawowym zredukuje przebarwienia, odmłodzi skórę i pozbawi ją zmarszczek,
- Peeling ferulowy jest znakomitym antyoksydantem, wykazuje silne działanie regenerujące i przeciwstarzeniowe
- Peeling z kwasem mlekowym i argininą zregeneruje natomiast delikatną i cienką skórę okolic oczu.
Jak widać, peeling chemiczny to nie tylko doskonała metoda oczyszczania skóry i pozbywania się martwego naskórka, ale także znakomity efekt pielęgnacyjny, stymulacja procesów odnowy skóry, jej rewitalizacja i odmłodzenie .
KIEDY POWINNIŚMY STOSOWAĆ PEELING CHEMICZNY?
Wskazaniem do tego typu zabiegu są przede wszystkim:
- przebarwienia skórne,
- uszkodzenia słoneczne skóry,
- zmarszczki,
- utrata jędrności skóry,
- blizny,
- trądzik,
- skóra przetłuszczająca się,
- suchość skóry i jej szorstkość.
Wybierając metodę złuszczenia naskórka powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakich rezultatów oczekujemy od przeprowadzanego zabiegu. Czy ma to być głównie efekt złuszczenia, czy także pielęgnacja skóry zgodna z jej potrzebami i jej ogólnym stanem. Peeling chemiczny jest tutaj zabiegiem bardziej ukierunkowanym na specyficzne wymagania naszej skóry. Jeśli masz wątpliwości jaki rodzaj zabiegu i pielęgnacji będzie dla Ciebie najlepszy możesz skorzystać z konsultacji